Między zastrzeżonym a nieznanym…

Spread the love

Od wielu, wielu lat, a dokładnie od momentu, kiedy zdecydowałam się podać swój numer telefonu komórkowego w sieci, mam w telefonie taką usługę, która uniemożliwia zadzwonienie do mnie z numeru zastrzeżonego. Wszystko po to, by np. czytelnik bloga, którego moje poglądy denerwują, nie mógł do mnie bezkarnie zadzwonić i mnie zwyzywać, a potem z dumą rzucić słuchawkę. Ale też i z innych powodów. Oczywiście to zmusza różnych znajomych z zastrzeżonymi do wysyłania mi SMS’ów, bym oddzwoniła ja. Bo przy SMS jednak każdy jest identyfikowalny. Dla niektórych ma to czasem złe strony. Oto nie można bezkarnie słać mi obraźliwych lub świńskich SMS’ów. Zaraz identyfikuje mi się numer, a ja oddzwaniam i pytam, kto jest po drugiej stronie. No i czasem publikuję w sieci screen 🙂

Kiedy wiec dwa dni temu ktoś dwukrotnie zadzwonił z numeru, wyświetlającego się, jako prywatny zadzwoniłam do Play z pytaniem, o co chodzi. Przecież mam opcję, że nie można do mnie dzwonić z zastrzeżonego. Pani rozpoczęła mętne tłumaczenie. Powiedziałam, że nic nie rozumiem. Rozmowa trwała dobrych 20 minut i skończyła się w ten sposób, że pani przyjęła zgłoszenie, że proszę o wyjaśnienie, o co chodzi. Dziś (a właściwie wczoraj, bo jest już po północy) do mnie oddzwoniono. Żeński głos w słuchawce powiedział, że dzwoni w sprawie zgłoszenia, żebym podała nazwę abonenta i hasło, a także uprzedził, że rozmowa będzie nagrywana. To sprawiło, że postanowiłam i ja nagrać moją rozmówczynię, bo w końcu, jak wtedy 20 minut jakaś inna pani mi tłumaczyła, a ja nic nie pojmowałam, to może sobie nagram wyjaśnienia i w razie czego przemyślę i przeanalizuję. Uprzedziłam więc, że ja również będę nagrywać rozmowę. A wtedy pani powiedziała, że… ona sobie nie życzy!!! Ja na to:

– A ja muszę sobie życzyć?

Pani na chwile odebrało mowę. Bąknęła, że przyśle wyjaśnienie na piśmie. Rzeczywiście. Przysłała. Brzmi tak:

Szanowna Pani,
dziękuję za zgłoszenie dotyczące usług, które otrzymałam 25.09.2013 roku za pośrednictwem kontaktu telefonicznego.
Uprzejmie informuję, że dla numeru telefonu (…) jest aktywna blokada połączeń z numerów zastrzeżonych. Blokada taka uniemożliwia otrzymywanie połączeń przychodzących z numerów zastrzeżonych od osób prywatnych. W przypadku połączeń z numerów nieznanych połączenie dojdzie do skutku, gdyż jest to połączenie z numerów należących do podmiotów instytucjonalnych typu banki, urzędy.
Mam nadzieję, że informacje te będą pomocne a ze swojej strony proszę o ocenę mojej pracy w formularzu znajdującym się poniżej. Dziękuję.
(…) Obsługa Klienta Play

Cóż… To mnie nie zadowala. Nie chcę, by do mnie dzwonił ktoś, kogo numer mi się nie wyświetla. Z wyjaśnienia jednak rozumiem, że jeśli taki zadzwoni, to będzie nim bank albo urząd, czyli instytucja państwowa. Ale czy takie instytucje mogą mieć numery… nieznane? Nadal nie wiem czym się różni numer nieznany od zastrzeżonego? Co dokładnie znaczy nieznany i dlaczego jest nieznany? No i czemu ta pani tak bardzo bała się nagrania, skoro miała do przekazania tylko takie wyjaśnienie?

Print Friendly, PDF & Email

Author: Małgorzata Karolina Piekarska

dziennikarka, pisarka, historyczka sztuki, blogerka.