Światowy dzień bookcrossingu tuż tuż, czyli 12 czerwca

Spread the love

Serdecznie zapraszam na Światowy Dzień Bookcrossingu, który jak co roku przypada 12 czerwca. Tego dnia, jak w roku ubiegłym, uwolnię swoje książki. I tak jak poprzednio zrobię to w Warszawie w Ganders Tea Room przy ul. Francuskiej 12 gdzie na czytelników czekam od godziny 12-tej. Samo uwolnienie nastąpi godzinę później. Natomiast między 12-tą a 13-tą zapraszam wszystkich, którzy chcą przyłączyć się do akcji i uwolnić książki. Zapraszam na rozmowy o literaturze i bookcrossingu.
Jak uwolnić książkę? Bynajmniej nie wystarczy wziąć z domu byle jakie dzieło i porzucić w dowolnym miejscu. Książkę trzeba zarejestrować. Polska strona akcji http://www.bookcrossing.pl czeka na chętnych uwalniaczy książek.
Czym jest Bookcrossing? To społeczna ogólnoświatowa forma popularyzowania czytelnictwa, ruchoma wirtualna biblioteka, bez własnej siedziby, regałów, kart bibliotecznych. Idea Bookcrossingu zrodziła się w 2001 roku w Stanach Zjednoczonych i swoim zasięgiem obiegła cały świat. W Polsce funkcjonuje od 2003 wzbudzając duże zainteresowanie i popularność. W światowy ruch bookcrossingu zaangażowało się już ponad siedemset siedemdziesiąt tysięcy ludzi z ponad 130 krajów. Według danych z maja 2009 dzięki nim uwolnionych zostało 5 milionów 605 tysięcy 679 książek.

PS. W związku z nadesłaniem e-mailem przez pewnego czytelnika uwagi, że “Największe uszy pisarka… Może to o cyc chodzi?” informuję, że nie jest to możliwe. W tej materii rekord na pewno do mnie nie należy.

Print Friendly, PDF & Email

Author: Małgorzata Karolina Piekarska

dziennikarka, pisarka, blogerka.