Szewc bez butów chodzi…

Spread the love

Takie stare powiedzenie przypomniało mi się wczoraj, a to za sprawą programu w TVP Kultura zatytułowanego „Rozmowy Jerzego Sosnowskiego”, którego miałam przyjemność być gościem. Nagranie miało miejsce w zeszłym tygodniu. Emisja wczoraj w nocy o 22:35 (a druga o 02:35). Tak się złożyło, że wczoraj o 22:30 miałam jeszcze montaż.
Nie należę do osób, które słuchają ze sobą wywiadów, oglądają się na ekranie itp.. Przyznam nawet, że rzadko oglądam swoje materiały na emisji w „Telewizyjnym Kurierze Warszawskim”, bo jakoś mi głupio. Tu jednak rzecz dotyczyła nie wywiadu ze mną o moich książkach. To była rozmowa o Zbigniewie Nienackim, a ja zostałam zaproszona, jako „ekspert”, choć wolę określenie Nienackofan. I właśnie z tego powodu, że mówiłam nie o sobie, a o pisarzu, którego twórczość bardzo cenię, choć postać uważam za kontrowersyjną, chciałam nagranie zobaczyć na emisji. Czy nie palnęłam czegoś?
Jednak w mojej redakcji o tej porze dnia okazało się to po prostu niemożliwe. Telewizory w pokojach wydań programu „Kultura” nie odbierają. W studiu emisyjnym też nie odbiera go żaden monitor, bo przecież nasze studio TVP INFO emituje swój program, a nie inny. Wszelkie pozostałe pomieszczenia, w których są telewizory o tej porze dnia są zamknięte. Tak więc wróciłam na montaż. Oczywiście po emisji znajomi słali emaile i SMS-y a komentarze ich były różne, bo jak mówi stare powiedzonko: „gdzie dwóch Polaków, tam trzy opinie”. Ale wszyscy dziwili się, że tego nie widziałam. Cóż… nie na darmo mówi się też, że „szewc bez butów chodzi”.

About Małgorzata Karolina Piekarska
dziennikarka, pisarka, blogerka.

Print Friendly, PDF & Email

Author: Małgorzata Karolina Piekarska

dziennikarka, pisarka, blogerka.