Zmartwychwstał czy nie?

Spread the love

Zadałam sobie to pytanie dziś w pracy. Dlaczego? Otóż rano pojechałam z kamerą na mszę rezurekcyjną do Archikatedry Świętego Jana Chrzciciela. Mszę sprawował biskup pomocniczy diecezji warszawskiej Tadeusz Pikus. Miał piękną, wygłaszaną z głowy i z serca homilię o Zmartwychwstaniu i wszystko było naprawdę wzruszające. Potem pojechałam do pracy zawieźć dysk i z synem pojechaliśmy do przyjaciół na wielkanocne śniadanie. Koło 14-tej zjechałam do redakcji i… wybuchła afera. Pojechałam nie na tę rezurekcję, na którą zdaniem wydawcy powinnam była pojechać. Powinnam być na tej z Kardynałem Kazimierzem Nyczem – metropolitą warszawskim.

Pomijam już fakt, że w stolicy są dwie diecezje – warszawska i warszawsko-praska z biskupem Henrykiem Hoserem. Pomijam, że diecezja warszawsko-praska najczęściej jest pomijana przez media, więc i my do praskiej katedry św. Floriana jeździmy rzadko.
Najbardziej jednak irytuje mnie to, że „Telewizyjny Kurier Warszawski” nie jest ani programem informacyjnym politycznym ani kościelnym. Jest programem warszawskim! Powinno się więc w nim pokazywać dowolną warszawską rezurekcję i to bez nacisku, która to ma być. Ja rezurekcję nagrałam. Procesja w Katedrze, grób w Katedrze, homilia w Katedrze, a i biskup, który ją wygłosił jest biskupem warszawskim.
Tymczasem spotkała mnie wielka „wielkanocna afera”. Padły słowa, że brak kardynała Nycza w głównym wydaniu będzie odebrany (nie wiem przez kogo, bo to nie zostało mi powiedziane), jako sprawa polityczna. Uważam to za potworną głupotę i uleganie bliżej mi nie znanym politycznym naciskom. Ale cóż… musiałam im ulec i szukać w sąsiedniej redakcji obrazków z rezurekcji z kardynałem Nyczem. Jestem przecież tylko zwykłym, szarym reporterem, a nie wydawcą. Nie do mnie należy ostatnie słowo.

Jednak wszystkim, którzy uważają, że jedna msza rezurekcyjna jest ważniejsza od innych zadaję pytanie: to tylko tam gdzie jest kardynał Kazimierz Nycz Chrystus naprawdę zmartwychwstaje? Tam gdzie mszę sprawują inni biskupi czy zwykli księża Zmartwychwstania już nie ma? To po co tyle tych mszy?

Że też Boże widzisz tę głupotę i nie grzmisz! Że tez muszę ja grzmieć za Ciebie.

About Małgorzata Karolina Piekarska
dziennikarka, pisarka, blogerka.

Print Friendly, PDF & Email

Jestem członkiem

Jestem członkiem

Ostatnio na blogu…

Kategorie

Ale to już było

Kalendarz

Październik 2018
P W Ś C P S N
« Wrz    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Od 8 grudnia 2017 gości było...

  • 873
  • 106 779

Stypendysta MKiDN 2017

Na Facebooku

Na Google+

Już w księgarniach

Kliknij na okładkę – przeniesiesz się do księgarni wydawcy.


Syn-dwóch-matek_1000

projekt 4 c
Tropiciele_front
klasa-pani-czajki-wyd-ii-cd
okladka
kurs dziennikarstwa

Copyright © 2018 W świecie absurdów
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com