Drodzy czytelnicy. Niewiele obchodzą mnie spory i zamieszanie wokół Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W szpitalach widzę sprzęt ufundowany przez Orkiestrę i to jest niezaprzeczalny fakt. Dlatego wspieram jej coroczne granie od dawna, wystawiając na aukcję swoje „wypociny”.
„Moje aukcje” to propozycja zarówno dla zwolenników, jaki i dla przeciwników WOŚP.
Ci ostatni też mogą bowiem wziąć udział w licytacji, nie myśląc o wsparciu WOŚP, ale dowolnej wiejskiej Biblioteki lub Domu Dziecka (czy innej placówki, w której jest mało książek), gdyż wylicytowaną książkę (lub audiobook) z autografem wyślę na swój koszt w dowolne miejsce na świecie – pod warunkiem, że otrzymam adres…
Tym razem licytować można:
http://aukcje.wosp.org.pl/kurs-dziennikarstwa-dla-samoukow-z-autografem-i2705671
Autor: Małgorzata Karolina Piekarska
Tytuł: Kurs dziennikarstwa dla samouków
wydawca: Biblioteka Analiz
miejsce wydania: Warszawa
data wydania: wrzesień 2014
ISBN: 978-83-63879-03-7
liczba stron: 112
kategoria: podręcznik, felieton
premiera: 23 września 2014
format książki: 135 x 200 cm
okładka: miękka
Książka Małgorzaty Karoliny Piekarskiej na temat praktycznych aspektów wykonywania zawodu dziennikarza napisana w luźnej, felietonowej formie z propozycjami ćwiczeń. Poradnik skierowany jest do tych osób, które chcą pracować jako dziennikarze. Autorka odsłania przed czytelnikami tajniki dziennikarskiej profesji. Swoją wiedzę opiera na wieloletnim doświadczeniu, jakie nabyła pracując jako dziennikarka prasowa i telewizyjna oraz jako blogerka i pisarka.
Publikacja będzie bez wątpienia pożytecznym podręcznikiem dla adeptów sztuki dziennikarskiej. Nie zastąpi pracy ani praktyki, ale na pewno pomoże w wyrobieniu sprawności w zbieraniu wiadomości i przygotowaniu ich dla czytelników gazet, czasopism, portali internetowych.
Rekomendacja Jacka Moskwy:
„Chyba nie czytałem tak świetnego podręcznika dziennikarstwa: zwięzłego, wyczerpującego i zarazem dowcipnego. Wiem, co piszę, bo wykonywałem ten zawód przez 40 lat w różnych okolicznościach: w PRL-u i w III Rzeczpospolitej, w stanie wojennym i w stanie upojenia, w prasie kościelnej i w prasie podziemnej, w telewizji i w radiu, w kraju i za granicą. Prowadziłem też warsztaty dziennikarskie na kilku uczelniach. Sądzę, że naszej profesji można się nauczyć tylko w praktyce. Samouczek Małgorzaty Karoliny Piekarskiej, dziennikarki telewizyjnej ze sporym doświadczeniem, ale także autorki poczytnych powieści, mojej koleżanki we władzach Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, może być dobrą podbudową do samodzielnego startu. To bardzo dużo, zwłaszcza dla adeptów prasy lokalnej, gazet w małych miejscowościach, na uczelniach i w szkołach, a także portali internetowych. Honorowy prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich Stefan Bratkowski twierdzi, że dzięki takim publikacjom odrodzą się nasze media, nadmiernie zdominowane dziś przez wielkie koncerny”
A kto nie chce licytować zabawnego felietonowego podręcznika – zapraszam do licytacji audiobooka.
http://aukcje.wosp.org.pl/klasa-pani-czajki-audiobook-i2705719
Autor: Małgorzata Karolina Piekarska
tytuł: Klasa pani Czajki
lektor: Janusz Zadura
Nazwa kolekcji/serii: Dla dzieci
Nośnik: CD – mp3
Data premiery: 2015-10-21
Wydawca: Biblioteka Akustyczna
Wiek czytelnika: 11 – 14 lat
Długość nagrania: 12 godz. 10 min
Format okładki: 140 x 125 x 6 mm
Opowieść o paczce gimnazjalistów zmagających się ze szkolną codziennością i problemami okresu dorastania. Trzy lata z życia młodzieży to historie młodzieńczych przyjaźni, rodzących się pasji i szkolnych miłości. Bohaterów „Klasy Pani Czajki” poznajemy na początku pierwszej klasy gimnazjum. Różni ich wiele – zainteresowania, stan majątkowy, uroda i temperament. Łączy jedno – wszyscy są uczniami klasy, której wychowawczynią jest polonistka Barbara Czajka – osoba surowa, ale bardzo sprawiedliwa. Pierwsze wydanie powieści w wersji drukowanej rozeszło się w nakładzie ponad 30 tysięcy egzemplarzy i znalazło się na liście bestsellerów „Wprost” jako jedyna pozycja dla młodzieży polskiego autora.
Liczę, że moi czytelnicy wzniosą się ponad narodowe podziały.