Nie da się o wszystkim pamiętać

Spread the love

To będzie krótki wpis, a przynajmniej mam taką nadzieję. Wczoraj przyjechałam do Obór. Mam mnóstwo pracy pisarskiej, a tu pisze się najlepiej. Przede wszystkim dlatego, że nie muszę robić zakupów ani gotować. Wszystko mam podstawione pod nos. Niestety każdy wyjazd to stres czy niczego nie zapomnę. I zawsze jednak czegoś zapominam. Ostatnim razem notatek do powieści. Poprzednio radioodbiornika, więc wracałam. Jeszcze poprzednio aparatu fotograficznego, więc też wracałam. Teraz, o ile wydawało mi się, że pamiętałam o zabraniu wszystkich rzeczy z domu, o tyle po drodze miałam zrobić zakupy i o kupnie kilku zapomniałam, choć zatrzymywałam się w trzech sklepach. I tak:
Nie mam herbaty. Na szczęście w pałacowej kuchni podarowano mi kilka torebek.
Nie mam dziurkacza, a sekretariat pałacu dziś nieczynny, bo niedziela.
Zapomniałam wziąć sobie malutką poduszkę.
Zapomniałam kupić papierowe ręczniki, chustki do nosa etc.

na dodatek już na miejscu tez kilka razy o czymś zapomniałam. Gdy wczoraj po przyjeździe brałam z kuchni różne rzeczy (dzbanuszek do mleka, kieliszek do wiśniówki, bo w końcu zima a Ulubiony wyposażył mnie w małą buteleczkę) zapomniałam o szklance. Zorientowałam się koło 22-giej, gdy chciałam sobie nalać soku. Musiałam pić z filiżanki, bo kubka z kuchni też zapomniałam. Jeszcze nie zaczęłam pisać. Przyjechałam wczoraj o 17-tej. Najpierw dwie godziny prawie rozpakowywałam się i układałam wszystko tak, by było mi najwygodniej pracować.

Teraz zbieram się jednak do centrum handlowego Papiernia w Konstancinie uzupełnić braki zakupowe. Bo jednak nie da się o wszystkim pamiętać. I to podobno nie jest skleroza tylko zabieganie i zapracowanie.

mam jednak nadzieję, ze jak już wrócę z zakupów to siądę i będę miała wszystko, co jest potrzebne do pracy. Proszę trzymać kciuki. Mogę sobie pozwolić tylko na 8 dni pobytu tutaj.

About Małgorzata Karolina Piekarska
dziennikarka, pisarka, blogerka.

Print Friendly, PDF & Email

Jestem członkiem

Jestem członkiem

Instagram

  • Miłorząb japoński. Pomnik przyrody. Od dziecka podziwiam... #milorzab #milorzabjaponski #miłorząb #miłorząbjapoński #palacwradziejowicach #palac #radziejowice #dompracytworczej
  • Juz się rozpakowałam... #pokoj #palacwradziejowicach #palac #dompracytworczej #piasnie
  • Księżna wysokoprężna tym razem będzie pracować w takich warunkach w pokoju nr V. Do skończenia 5 rozdziałów!!! #pisanie #radziejowice #palac #palacwradziejowicach #pokoj

Follow Me!

Kategorie

Ale to już było

Kalendarz

Czerwiec 2018
P W Ś C P S N
« Maj    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Od 8 grudnia 2017 gości było...

  • 764
  • 45 036

Stypendysta MKiDN 2017

Na Facebooku

Na Google+

Już w księgarniach

Kliknij na okładkę – przeniesiesz się do księgarni wydawcy.


Syn-dwóch-matek_1000

projekt 4 c
Tropiciele_front
klasa-pani-czajki-wyd-ii-cd
okladka
kurs dziennikarstwa

Copyright © 2018 W świecie absurdów
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com