Wiara czyni cuda!

Spread the love

A magia teatru i telewizji jest wielka. To moje dzisiejsze wnioski po Misterium Męki Pańskiej wystawione na Placu Piłsudskiego, na które pojechałam z kamerą. W sektorze dla dziennikarzy biegaliśmy jak szaleni od jednej sceny do drugiej, by wszystko nakręcić i by dobrze to wyglądało. I tak tuptaliśmy od sceny w świątyni przez Ostatnią wieczerzę, modlitwę w Ogrójcu i pojmanie, aż do sądu przed Piłatem, męki i ukrzyżowania. Gdy aktora grającego postać Jezusa biczowano, tuż za moimi plecami rozległ się rozdzierający szloch jakiejś kobiety, która krzyknęła:

– Boże! Boże! Co z was za ludzie, by tak Jezusa męczyć! Boże!

Przyznam, że moje wzruszenie widowiskiem od razu szlag trafił. Nie mogłam już się skupić na spektaklu, bo po prostu mnie zatkało. Ktoś naprawdę uwierzył, że na jego oczach męczony jest Jezus! Żeby to krzyczało małe dziecko – to bym rozumiała! Ale dorosły człowiek? Gdy w drodze powrotnej rozmawiałam na ten temat z operatorem, powiedział mi, że właściwie go to nie dziwi. Gdy w wakacje był nad morzem jego  kolega miał drobny wypadek i trzeba było zawieźć go do szpitala na szycie zranionej nogi. Tam trafili na wielką awanturę. Krzyczała kobieta:

– Protestuję! Operować mnie może tylko doktor Burski ze szpitala w Leśnej Górze.

Tylko dlatego, że robiłam kiedyś reportaż o fance serialu „Na dobre i na złe” wiem kim jest doktor Burski.

Jakiś czas temu czytałam, że gdy Kacper Kuszewski, który w serialu „M jak miłość” odgrywa rolę Marka Mostowiaka, wygrał „Taniec z gwiazdami” usłyszał do kogoś, że on tu sobie tanczy a przecież dopiero co żonę pochował. Tylko dzięki temu, że czytam gazety wiem o co chodzi. O filmową śmierć jego serialowej żony Hanki Mostowiak. Nigdy nie mogłam zrozumieć ludzi, którzy wierzą w to co widzą na scenie czy ekranie. Powinnam się jednak do tego przyzwyczaić. W końcu Piotr Adamczyk wielokrotnie w wywiadach opowiadał, że po zagraniu roli Papieża był regularnie proszony o błogosławieństwo. I pomyśleć, że p podobno żyjemy w XXI wieku. Wieku ciekłych kryształów, światłowodów itd. Nadal jednak wiara, i to nawet ta w ekranową czy sceniczną fikcję, czyni cuda.

About Małgorzata Karolina Piekarska
dziennikarka, pisarka, blogerka.

Print Friendly, PDF & Email

Jestem członkiem

Jestem członkiem

Instagram

  • Wychodziliśmy. Po powrocie Pan Monż umył mu dziób i pióra. Ptak był cały w cemencie. Dostał pić. Teraz siedzi na parapecie. Może poleci? #ptak #golab
  • Nowy numer Mieszkańca, a w nim... m.in. mój artykuł „Na front”, czyli o tym jak ruszali ochotnicy... #mieszkaniec #wojnapolskobolszewicka #artykul #rocznica #1920
  • Była sobie miska do namaczania ścierek... Był sobie kot. #szarlotek #kot #dom #lazienka #miska

Follow Me!

Kategorie

Ale to już było

Kalendarz

Sierpień 2018
P W Ś C P S N
« Lip    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Od 8 grudnia 2017 gości było...

  • 503
  • 68 512

Stypendysta MKiDN 2017

Na Facebooku

Na Google+

Już w księgarniach

Kliknij na okładkę – przeniesiesz się do księgarni wydawcy.


Syn-dwóch-matek_1000

projekt 4 c
Tropiciele_front
klasa-pani-czajki-wyd-ii-cd
okladka
kurs dziennikarstwa

Copyright © 2018 W świecie absurdów
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com