Wiara czyni cuda!

Spread the love

A magia teatru i telewizji jest wielka. To moje dzisiejsze wnioski po Misterium Męki Pańskiej wystawione na Placu Piłsudskiego, na które pojechałam z kamerą. W sektorze dla dziennikarzy biegaliśmy jak szaleni od jednej sceny do drugiej, by wszystko nakręcić i by dobrze to wyglądało. I tak tuptaliśmy od sceny w świątyni przez Ostatnią wieczerzę, modlitwę w Ogrójcu i pojmanie, aż do sądu przed Piłatem, męki i ukrzyżowania. Gdy aktora grającego postać Jezusa biczowano, tuż za moimi plecami rozległ się rozdzierający szloch jakiejś kobiety, która krzyknęła:

– Boże! Boże! Co z was za ludzie, by tak Jezusa męczyć! Boże!

Przyznam, że moje wzruszenie widowiskiem od razu szlag trafił. Nie mogłam już się skupić na spektaklu, bo po prostu mnie zatkało. Ktoś naprawdę uwierzył, że na jego oczach męczony jest Jezus! Żeby to krzyczało małe dziecko – to bym rozumiała! Ale dorosły człowiek? Gdy w drodze powrotnej rozmawiałam na ten temat z operatorem, powiedział mi, że właściwie go to nie dziwi. Gdy w wakacje był nad morzem jego  kolega miał drobny wypadek i trzeba było zawieźć go do szpitala na szycie zranionej nogi. Tam trafili na wielką awanturę. Krzyczała kobieta:

– Protestuję! Operować mnie może tylko doktor Burski ze szpitala w Leśnej Górze.

Tylko dlatego, że robiłam kiedyś reportaż o fance serialu „Na dobre i na złe” wiem kim jest doktor Burski.

Jakiś czas temu czytałam, że gdy Kacper Kuszewski, który w serialu „M jak miłość” odgrywa rolę Marka Mostowiaka, wygrał „Taniec z gwiazdami” usłyszał do kogoś, że on tu sobie tanczy a przecież dopiero co żonę pochował. Tylko dzięki temu, że czytam gazety wiem o co chodzi. O filmową śmierć jego serialowej żony Hanki Mostowiak. Nigdy nie mogłam zrozumieć ludzi, którzy wierzą w to co widzą na scenie czy ekranie. Powinnam się jednak do tego przyzwyczaić. W końcu Piotr Adamczyk wielokrotnie w wywiadach opowiadał, że po zagraniu roli Papieża był regularnie proszony o błogosławieństwo. I pomyśleć, że p podobno żyjemy w XXI wieku. Wieku ciekłych kryształów, światłowodów itd. Nadal jednak wiara, i to nawet ta w ekranową czy sceniczną fikcję, czyni cuda.

About Małgorzata Karolina Piekarska
dziennikarka, pisarka, blogerka.

Print Friendly, PDF & Email

Jestem członkiem

Jestem członkiem

Ostatnio na blogu…

Kategorie

Ale to już było

Kalendarz

Lipiec 2019
P W Ś C P S N
« Cze    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Od 8 grudnia 2017 gości było...

  • 149
  • 208 529

Na Facebooku

Stypendysta MKiDN 2014 i 2017

Już w księgarniach

Kliknij na okładkę – przeniesiesz się do księgarni wydawcy.

Syn-dwóch-matek_1000

projekt 4 c

Tropiciele_front

klasa-pani-czajki-wyd-ii-cd

okladka

kurs dziennikarstwa

Copyright © 2019 W świecie absurdów