Błagam o pomoc w znalezieniu

Spread the love

Bardzo proszę czytelników przechodniów, internautów, a także wszystkich dobrych ludzi i wszystkich świętych o pomoc w odnalezieniu zguby.

25 sierpnia (wtorek) przygotowywałam reportaż dla TVP pod roboczym tytułem “Prawie sto lat w Warszawie”, w którym oprowadzam widzów po Warszawie śladami mojego prapradziadka Michała Piekarskiego. Do reportażu wykorzystywałam dokumenty m.in. jego akt urodzenia (skan w załączeniu) i tenże akt urodzenia wydany w roku 1865, czyli mający 150 lat zgubiłam. Prawdopodobnie mi się wysunął spomiędzy innych dokumentów. Akt był zalaminowany. Ma rozmiary mniejsze niż A5, ale większe niż tzw. zeszyt do słówek.

Byłam bardzo zmęczona po zdjęciach i mogłam go zgubić na ulicy na odcinku między redakcją TVP (ul. Jasna 14/16) a zejściem do Metra Świętokrzyska. Mogło to być na ul. Świętokrzyskiej w okolicach Poczty Głównej, albo na drugim odcinku linii Metra. Wsiadłam ok. 19:45 na stacji Metro Świętokrzyska i wysiadłam na stacji Warszawa Stadion, bo tam na P+R parkuję samochód.

Wcześniej (ok. 19:05) wypłacałam pieniądze z bankomatu PKO BP na stacji Metro Świętokrzyska (tam blisko Poczty Głównej). Opierałam dokumenty o bankomat. Potem poszłam na pocztę i wróciłam do Metra.

Mogło mi się o wysunąć na ulicy, na stacji, na peronie, przy bankomacie lub w wagoniku linii metra. Na poczcie sprawdzałam. Nikt dokumentu nie widział. Wysłałam list do biura rzeczy znalezionych warszawskiego metra. Oraz do biura rzeczy znalezionych m.st. Warszawy.

Załączam skan poszukiwanego dokumentu. Nie ma on żadnej wartości materialnej. I w ogóle nie ma żadnej wartości dla nikogo poza mną. Prapradziadek był zwykłym kowalem.

Bardzo mi zależy na znalezieniu dokumentu. Od kilku lat prowadzę stronę genealogiczną (http://piekarscy.com.pl), gromadzę takie papiery po przodkach. Teraz drugą noc nie śpię. Bardzo utratę tego świstka przeżywam. Boję się, że ktoś to mógł po prostu wyrzucić do śmieci.

Dokument był przeze mnie publikowany w internecie na stronie projektu genealogicznego: http://piekarscy.com.pl/?p=4233

Kontakt do mnie jest w zakładce, ale na wszelki wypadek jeszcze raz podaję.
służbowy: malgorzata.piekarska@tvp.pl
lub prywatny: piekarska@piekarska.com.pl
tel: +48 602617897 (jest blokada na zastrzeżone numery).

Print Friendly, PDF & Email

Author: Małgorzata Karolina Piekarska

dziennikarka, pisarka, historyczka sztuki, blogerka.