Pomóżmy Klaudii

Spread the love
Klaudia Pająk urodziła się w grudniu 2006 roku. Pochodzi z Pisarzowic koło Bielska Białej. Jest słodką, zawsze uśmiechniętą i pełną energii dziewczynką. Takie kochane, małe, pogodne dziecko, zwariowane na maxa J Uwielbia malować, jest miłośniczką gier edukacyjnych, planszowych oraz komputerowych. Jako sympatyk pływania bardzo tęskni za wyprawami na basen, które ze względu na chorobę są obecnie niemożliwe.
Klaudia zachorowała w listopadzie 2011 roku. Pierwsze objawy choroby rozpoczęły się od zapalenia stawu biodrowego objawiającego się bólami głowy, kręgosłupa oraz nóg. Początkowo była leczona w Szpitalu Pediatrycznym w Bielsku Białej. Następnie została przekazana do Kliniki Pediatrii,  Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Zabrzu do diagnostyki powiększonych węzłów chłonnych szyjnych, niedokrwistości i dolegliwości bólowych stawu biodrowego prawego. Na podstawie badania histopatologicznego ostatecznie postawiono rozpoznanie NOWOTWÓR ZŁOŚLIWY – NEUROBLASTOMA w IV stopniu
zaawansowania klinicznego. Jedyna dobra wiadomość była taka, że amplifikacja genu NMYC okazała się ujemna, czyli dawała większe szanse na wyleczenie. Ze względu na liczne zmiany w obrębie kośćca, córkę skonsultowano również chirurgicznie, w konsekwencji czego zalecono stosowanie gorsetu ortopedycznego obejmującego odcinek kręgosłupa.
Obecnie Klaudia jest po chemioterapii COJEC – VIII cykli, II cykle TVD, po zabiegu usunięcia nadnercza prawego, mega chemioterapii wspomaganą autologicznym przeszczepem szpiku kostnego oraz radioterapii. Choroba jest bardzo niebezpieczna i podstępna. Przeszliśmy cały program leczenia dostępny w Polsce. Po roku skomplikowanego i ciężkiego leczenia, córka ma tylko 30 % szansy na to, że nie nastąpi nawrót tej złośliwej choroby.
Klaudusia została zakwalifikowana do dalszego leczenia przeciwciałami anty GD2 i interleukiną w klinice w Greifswaldzie w Niemczech. W Polsce to leczenie jest niedostępne i nierefundowane przez NFZ . Zastosowanie powyższego leczenia zwiększa jej szanse o dodatkowe 20%, a nawet istnieje możliwość CAŁKOWITEGO wyleczenia.
Chcemy mieć pewność, że zrobiliśmy wszystko co możliwe dla naszej córeczki – dlatego z CAŁEGO SERCA prosimy Was o pomoc.
Koszt leczenia w Klinice Pediatric Hematology and Oncology w Niemczech przekracza nasze możliwości finansowe – szacowana kwota to około 120 tysięcy euro (ok 490 tysięcy złotych)! Dzięki wsparciu Fundacji Iskierka mamy na koncie już 60 tysięcy złotych (wpływ z tytułu 1 % podatku).
Pozostaje nam do zgromadzenia około 430 tysięcy złotych!
Jedyne co nam pozostało to zebrać w jak najkrótszym czasie środki na wyjazd, skorzystać z tej terapii i spróbować w końcu zapomnieć o tej chorobie.
Na szczęście mamy wokół siebie wiele osób, które chcą nam w tym pomóc i wszystkim za to SERDECZNIE dziękujemy !
———————————————————-
INFORMACJĘ ORAZ HISTORIA CHOROBY ZNAJDUJĄ SIĘ NA STRONIE:
http://klaudiapajak.blogspot.com
———————————————————-

Z podziękowaniem z całego serca.
Rodzice Izabela i Jacek Pająk wraz z córką Klaudią.

TEL: 518 552 085
MAIL: Izapajak80.pl

Print Friendly, PDF & Email

Author: Małgorzata Karolina Piekarska

dziennikarka, pisarka, blogerka.