Kto chce – szuka sposobu, kto nie chce – szuka pretekstu

Przypomniało mi się to stare powiedzenie teraz, w czasie urlopu, kiedy postanowiłam pojechać do Berlina. Urlop spędzałam w Kołobrzegu, więc do Berlina są niecałe trzy godziny drogi samochodem. A Berlin to przecież mnóstwo muzeów. Dla mnie to także sporo znajomych, którzy mieszkają tam od lat…

Mur, czyli smutne twarze dzieci Honeckera

W Berlinie byłam tylko raz. Dwadzieścia lat temu pojechałam z przyjaciółmi ze studiów do Dahlem Muzeum na wielką wystawę Rembrandta. Wtedy w muzeum spędziliśmy cały dzień, a przez miasto przebiegliśmy jak burza. W drodze powrotnej zostałam okradziona. Straciłam między innymi pożyczony aparat fotograficzny. Mam więc…