Historia bloga

Spread the love

Blog “W świecie absurdów” powstał w 2007 roku na portalu blog.onet.pl pod adresem: piekarska.blog.onet.pl. W ciągu 5 lat jego prowadzenia odwiedziło go ponad 780 tysięcy czytelników, co wydawało mi się wtedy dość dużą liczbą, zważywszy na prosty fakt, że nie zajmowałam się polityką i starannie omijałam popularne tematy. Tylko czasem nawiązywałam do gorących wydarzeń, jeśli i mnie gdzieś tam coś na tyle mocno uderzyło, że uznałam za stosowne włączyć się do głównego nurtu komentujących naszą rzeczywistość.
Przez te pięć lat zyskałam wielu wiernych czytelników.
W czerwcu 2012 roku rozpoczęłam przenoszenie bloga na portal blog.pl. Stary blogowy portal Onetu zaczął być tak awaryjny, że zamieszczanie tam dalszych wpisów stało się bardzo trudne. Przenoszenie zakończyłam w październiku. Trzy dni później stary blog piekarska.blog.onet.pl został automatycznie przeniesiony ze starej platformy Onetu na nowy portal blog.pl. Opadły mi ręce! Oto nagle w trzy dni zrobiono za mnie to, co ja wcześniej robiłam na piechotę pół roku!
Podjęłam więc męską decyzję o zaprzestaniu blogowania pod starym adresem piekarska.blog.onet.pl i posiadania już tylko jednego bloga piekarska.blog.pl. Miałam nadzieję, że starzy czytelnicy ze mną zostaną, a adres piekarska.blog.pl przyciągnie też nowych. Tak też się stało.

Pod adres piekarska.blog.pl zapraszałam wszystkich czytelników przez kolejne 5 lat. Odwiedziło mnie ponad 3 miliony 700 tysięcy osób. Po kolejnych 5 latach, w grudniu 2017 roku, Onet.pl poinformował, że zamyka platformę blogerską. Przeniosłam więc archiwum na tę stronę. Pod poprzednimi dwoma adresami blog odwiedziło łącznie: 4 mln 600 tysięcy czytelników. Pod obecnym (własnym) adresem zaczyna się jego nowa historia.

Print Friendly, PDF & Email