Wesołych Świąt

Spread the love

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych składam wszystkim najserdeczniejsze życzenia: spokoju, miłości, radości, pogody ducha, a przede wszystkim nadziei na lepsze jutro.

Przez lata w ramach życzeń wysyłałam mailem i publikowałam na stronie wirtualny prezent w postaci reprodukcji jakiegoś obrazu związanego z misterium Wielkanocnym. W tym roku, z powodu pandemii koronawirusa postanowiłam odejść od tej tradycji. Męka Pańska, choć kończy się Zmartwychwstaniem, jest jednak przygnębiająca. Uznałam, że Kurczaczek, jako symbol odradzającego się życia wraz z Matką-Kwoką, która może symbolizować całą naturę, tchnie w nas więcej optymizmu. Bardziej też przemówi do niewierzących. Żółty kolor kurczaczka oznacza radość i kojarzy się ze słońcem, wiecznością oraz odrodzeniem. A ja tego wszystkim życzę. Obyśmy odrodzili się po pandemii.

PS. Kurczaczka i Matkę-Kwokę otrzymałam od dzieci po jednym ze spotkań autorskich, na którym byłam kiedyś przed Wielkanocą. Tak więc sfotografowane przedmioty łączą w sobie Wielkanoc z pisarstwem.

Małgorzata Karolina Piekarska

Print Friendly, PDF & Email

Author: Małgorzata Karolina Piekarska

dziennikarka, pisarka, historyczka sztuki, blogerka.